Grad medali uczniów „Jedenastki” w biegach przełajowych

28 marca 2019 r. w Dębicy, na obiektach sportowych ZSZ nr 1 odbyły się indywidualno-drużynowe biegi przełajowe. W zawodach wystartowało 12 dziewcząt i 14 chłopców z naszej szkoły. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: 2008 i młodsi – rywalizowali na dystansie 600 m, oraz urodzeni w latach 2006 – 2007 biegali na dystansie 800 m. Na wynik drużyny składała się suma miejsc zajętych przez 5 zawodników. Zawody rozgrywano w ramach II Dębickich Igrzysk Dzieci (DID), które połączono z Finałem Powiatu Igrzysk Dzieci. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 2 kwietnia 2019 r. w Pustyni awans uzyskało po dwie najlepsze drużyny z powiatu w każdej grupie wiekowej.

„Jedenastka” zwyciężyła we wszystkich kategoriach zespołowych w ramach II Dębickich Igrzysk Dzieci. Nasi uczniowie zdobyli cztery złote medale drużynowo oraz trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy krążek indywidualnie.

W drużynowej klasyfikacji powiatu zajęliśmy trzykrotnie I miejsca, a starsi chłopcy uplasowali się na II stopniu podium. Indywidualnie troje uczniów SP 11 zwyciężyło w powiecie, jedna uczennica zdobyła II lokatę, a jedna zawodniczka zajęła III miejsce.

Fantastycznie w klasyfikacji indywidualnej zaprezentowali się Wiktoria Kopera, Lena Pieczonka i Mateusz Pająk, którzy w swoich kategoriach zdobyli złote medale II Dębickich Igrzysk Dzieci oraz uplasowali się na I miejscu w powiecie dębickim.

Rewelacyjnie spisała się również Maja Mazur, która wywalczyła srebrny medal indywidualnie II Dębickich Igrzysk Dzieci i II miejsce w powiecie oraz Kornelia Gliwa z brązowym medalem II Dębickich Igrzysk Dzieci i III miejscem w powiecie dębickim. Na podium II Dębickich Igrzysk Dzieci stanął również Kacper Gałat, który zdobył brązowy medal.

Skład złotych medalistek II DID i najlepszej drużyny w powiecie (dziewczęta rocznik 2008 i młodsze):

Gliwa Kornelia
Kopera Wiktoria
Klimaszewska Wiktoria
Rubach Maria
Szpara Lilianna
Tworek Wiktoria

Skład złotych medalistek II DID i najlepszej drużyny w powiecie (dziewczęta rocznik 2006-2007):

Bała Izabela
Galik Kinga
Mazur Maja
Pieczonka Lena
Słowik Martyna
Tyńska Emilia

Skład złotych medalistów II DID i najlepszej drużyny w powiecie (chłopcy rocznik 2008 młodsi):

Gałat Kacper
Kula Mikołaj
Kulas Maksymilian
Mika Jan
Pająk Mateusz
Ragan Mateusz
Potyrała Mateusz

Skład srebrnych medalistów II DID i drugiej drużyny w powiecie (chłopcy rocznik 2006-2007):

Chmura Szymon
Gleń Szymon
Dąbrowski Aleksy
Strózik Jan
Tomasiewicz Adrian
Wójcik Mateusz
Ziajor Miłosz

Wszystkie zespoły z SP 11 wystartują w najbliższy wtorek, 2 kwietnia 2019 r. w Pustyni w zawodach rejonowych, których stawką jest awans do zaplanowanego na 25 kwietnia 2019 r. FINAŁU WOJEWÓDZTWA. W finale wystartują po dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii wiekowej oraz zawodnicy z miejsc I-III jeśli ich drużyny nie uzyskają awansu.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA.

Szczegółowe wyniki dzisiejszych zawodów wraz z klasyfikacją II DID i miejscami wszystkich naszych zawodników w powiecie opublikujemy wkrótce.

Komunikat zawodów rejonowych:
http://szs.rzeszow.pl/upload/fotki/file/Komunikaty%20organizacyjne%202018-2019/Rejonowe_druzynowe_biegi_przelaj__II_rejon.pdf

Previous Post
Next Post