Grad medali uczniów „Jedenastki” w biegach przełajowych

28 marca 2019 r. w Dębicy, na obiektach sportowych ZSZ nr 1 odbyły się indywidualno-drużynowe biegi przełajowe. W zawodach wystartowało 12 dziewcząt i 14 chłopców z naszej szkoły. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: 2008 i młodsi – rywalizowali na dystansie 600 m, oraz urodzeni w latach 2006 – 2007 biegali na dystansie 800 m. Na wynik drużyny składała się suma miejsc zajętych przez 5 zawodników. Zawody rozgrywano w ramach II Dębickich Igrzysk Dzieci (DID), które połączono z Finałem Powiatu Igrzysk Dzieci. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 2 kwietnia 2019 r. w Pustyni awans uzyskało po dwie najlepsze drużyny z powiatu w każdej grupie wiekowej.

„Jedenastka” zwyciężyła we wszystkich kategoriach zespołowych w ramach II Dębickich Igrzysk Dzieci. Nasi uczniowie zdobyli cztery złote medale drużynowo oraz trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy krążek indywidualnie.

W drużynowej klasyfikacji powiatu zajęliśmy trzykrotnie I miejsca, a starsi chłopcy uplasowali się na II stopniu podium. Indywidualnie troje uczniów SP 11 zwyciężyło w powiecie, jedna uczennica zdobyła II lokatę, a jedna zawodniczka zajęła III miejsce.

Fantastycznie w klasyfikacji indywidualnej zaprezentowali się Wiktoria Kopera, Lena Pieczonka i Mateusz Pająk, którzy w swoich kategoriach zdobyli złote medale II Dębickich Igrzysk Dzieci oraz uplasowali się na I miejscu w powiecie dębickim.

Rewelacyjnie spisała się również Maja Mazur, która wywalczyła srebrny medal indywidualnie II Dębickich Igrzysk Dzieci i II miejsce w powiecie oraz Kornelia Gliwa z brązowym medalem II Dębickich Igrzysk Dzieci i III miejscem w powiecie dębickim. Na podium II Dębickich Igrzysk Dzieci stanął również Kacper Gałat, który zdobył brązowy medal.

Skład złotych medalistek II DID i najlepszej drużyny w powiecie (dziewczęta rocznik 2008 i młodsze):

Gliwa Kornelia
Kopera Wiktoria
Klimaszewska Wiktoria
Rubach Maria
Szpara Lilianna
Tworek Wiktoria

Skład złotych medalistek II DID i najlepszej drużyny w powiecie (dziewczęta rocznik 2006-2007):

Bała Izabela
Galik Kinga
Mazur Maja
Pieczonka Lena
Słowik Martyna
Tyńska Emilia

Skład złotych medalistów II DID i najlepszej drużyny w powiecie (chłopcy rocznik 2008 młodsi):

Gałat Kacper
Kula Mikołaj
Kulas Maksymilian
Mika Jan
Pająk Mateusz
Ragan Mateusz
Potyrała Mateusz

Skład srebrnych medalistów II DID i drugiej drużyny w powiecie (chłopcy rocznik 2006-2007):

Chmura Szymon
Gleń Szymon
Dąbrowski Aleksy
Strózik Jan
Tomasiewicz Adrian
Wójcik Mateusz
Ziajor Miłosz

Wszystkie zespoły z SP 11 wystartują w najbliższy wtorek, 2 kwietnia 2019 r. w Pustyni w zawodach rejonowych, których stawką jest awans do zaplanowanego na 25 kwietnia 2019 r. FINAŁU WOJEWÓDZTWA. W finale wystartują po dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii wiekowej oraz zawodnicy z miejsc I-III jeśli ich drużyny nie uzyskają awansu.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA.

Szczegółowe wyniki dzisiejszych zawodów wraz z klasyfikacją II DID i miejscami wszystkich naszych zawodników w powiecie opublikujemy wkrótce.

Komunikat zawodów rejonowych:
http://szs.rzeszow.pl/upload/fotki/file/Komunikaty%20organizacyjne%202018-2019/Rejonowe_druzynowe_biegi_przelaj__II_rejon.pdf

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status