Dzień Zwierzaka na świetlicy

W dniu 31 stycznia 2019 roku wychowankowie świetlicy szkolnej przedstawili sztukę teatralną pt. „Pomagamy i się wspieramy” dla uczniów klas pierwszych oraz zerówki.
Widzowie przenieśli się w bajkowy świat, gdzie zwierzęta czują, rozumieją oraz mówią ludzkim głosem. Wiewióreczka – główna bohaterka bajki, dzięki pomocy swoich leśnych przyjaciół, dowiedziała się, że zawsze może liczyć na ich pomoc. Niedźwiedzie, zajączki i sarny pomogły swojej leśnej przyjaciółce odnaleźć mamę – wiewiórkę. Jak to w bajce bywa, przygoda skończyła się szczęśliwie, a mała wiewióreczka spotkała się ze swoją mamą.
Sceneria lasu, muzyka strumyka, śpiew ptaków i szum drzew dopełniły uroku sztuki. Piosenka śpiewana przez wszystkie dzieci o niedźwiedziu oraz finałowa scena z piosenką
pt. „Pomagamy” będzie brzmiała w naszych uszach, poruszała dziecięce serca oraz uwrażliwiała na los zwierząt.
Po przedstawieniu gość, którym był pan weterynarz, opowiedział o życiu zwierząt domowych i leśnych. W bardzo ciekawy sposób przekazał dzieciom wiedzę na temat opieki nad zwierzętami oraz pomocy im w razie choroby.
To był dzień pod hasłem „Pomagamy zwierzętom”.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status