Taneczne Mikołajki

6 grudnia z okazji Mikołajek klasy 6c, 7a, 7c i 8a wybrały się do Kielc, aby obejrzeć spektakl „Dziadek do orzechów”  w wersji Kieleckiego Teatru Tańca. Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoliła uczniom przenieść się w świat magii i fantazji.

Główną bohaterką spektaklu była Klara, która otrzymała od Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. Zauroczona prezentem dziewczynka, po dniu pełnym emocji, zapadła w magiczny sen, w którym Dziadek do orzechów przeistoczył się w pięknego Młodzieńca, którego Klara obdarzyła uczuciem. Razem, z pomocą zabawek, pokonali mysią armię i odbyli przedziwny spacer po odmienionej galerii handlowej. Przedmioty ze sklepowych półek ożyły i zabrały naszych bohaterów w taneczną podróż dookoła świata.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak zakończyła się ta historia, zapraszamy do Teatru Tańca w Kielcach.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status