SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia 2018r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji tradycyjnie, jak co roku, już po raz 9 uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły przygotowali piękne przedstawienie teatralne. Niewątpliwym sukcesem tych przedstawień jest szeroko pojęta integracja społeczności szkolnej. Wszyscy uczniowie mają okazję poznać możliwości niepełnosprawnych kolegów, uczą się wzajemnego współżycia, tolerancji i współdziałania.
W tym roku przygotowano adaptację sceniczną baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Od października odbywały się próby, dzieci uczyły się ról, odpowiedniej mimiki, gestów, tańca, współpracy z innymi, a przy tym dobrze się bawiły. Nauczyciele współorganizujący kształcenie z pomocą rodziców małych aktorów przygotowywali kostiumy, scenografię i oprawę muzyczną. Dzięki tej formie naszej działalności rozwija się też współpraca ze środowiskiem lokalnym.
4 grudnia 2018 roku przygody Gerdy i Kaya w pięknej zimowej scenerii miały okazję oglądać dzieci z dębickich przedszkoli. W listopadzie przedszkolaki, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowały piękne ilustracje do baśni, które później mogły podziwiać w dniu przedstawienia w naszej szkole. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkolnej społeczności oraz rodziców uczniów biorących udział w przedstawieniu. 5 grudnia 2018 roku odwiedzili nas również uczniowie klasy II c Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.
16 grudnia 2018 roku uczniowie zaprezentowali swoje przedstawienie
w Kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, włączając się w ten sposób do akcji charytatywnej na rzecz chorej mamy jednego z uczniów naszej szkoły. Akcję zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”. Po przedstawieniu została przeprowadzona zbiórka pieniężna. Zebrane środki w kwocie ponad 9 tyś. zł przekazano na pokrycie kosztów leczenia ciężko chorej pani Beaty. Wszystkim darczyńcom, którzy wsparli Beatę i jej rodzinę w tym trudnym okresie, z całego serca dziękujemy.
Sponsorom, rodzicom, młodym wolontariuszom naszej szkoły i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego przedstawienia za poświęcony czas
i okazaną pomoc składamy serdeczne podziękowania.

Previous Post
Next Post