MAŁY ŚWIAT DUŻEGO PIENIĄDZA

Projekt edukacyjny „MAŁY ŚWIAT DUŻEGO PIENIĄDZA”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas IV c, IV d i IV e biorą udział w trzeciej edycji projektu „Mały Świat Dużego Pieniądza”, który realizuje Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” w partnerstwie z FFiL Śnieżka SA. Jego celem jest m.in. zwiększenie znajomości zagadnień ekonomicznych oraz popularyzowanie wiedzy na temat historii pieniądza. Inspirujące lekcje oparte są na aktywnych formach nauczania, bazują zwłaszcza na zabawie i współpracy.

Pierwsze z cyklu sześciu zajęć odbyły się w październiku. Zadaniem uczniów było przygotowanie kanapek. Wcześniej jednak musieli zdobyć potrzebne produkty, rozsądnie dysponując posiadanym budżetem, wycenić swój wkład oraz uwzględnić poniesione koszty. Każdy z uczestników za zaangażowanie i wytrwałą pracę otrzymał upominki, w tym egzemplarz książki „Świat Pieniądza”, z którego będzie korzystać na następnych zajęciach.

Zachwyceni uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania. Druga „projektowa” lekcja odbędzie się w listopadzie.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status