UKS Jedenastka
Sport
Zawody
ODDZIAŁ ZEROWY ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY WYCIECZKI PÓŁKOLONIE KONKURSY OLIMPIJCZYCY LAUREACI FINALIŚCI ZAINWESTUJ NAJLEPIEJ W SWOJE DZIECKO Edukacja DBAMY O WSZECHSTRONNY ROZWÓJ UCZNIA

MAŁY ŚWIAT DUŻEGO PIENIĄDZA

MAŁY ŚWIAT DUŻEGO PIENIĄDZA

Projekt edukacyjny “MAŁY ŚWIAT DUŻEGO PIENIĄDZA”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas IV c, IV d i IV e biorą udział w trzeciej edycji projektu “Mały Świat Dużego Pieniądza”, który realizuje Fundacja Śnieżki “Twoja Szansa” w partnerstwie z FFiL Śnieżka SA. Jego celem jest m.in. zwiększenie znajomości zagadnień ekonomicznych oraz popularyzowanie wiedzy na temat historii pieniądza. Inspirujące lekcje oparte są na aktywnych formach nauczania, bazują zwłaszcza na zabawie i współpracy.

Pierwsze z cyklu sześciu zajęć odbyły się w październiku. Zadaniem uczniów było przygotowanie kanapek. Wcześniej jednak musieli zdobyć potrzebne produkty, rozsądnie dysponując posiadanym budżetem, wycenić swój wkład oraz uwzględnić poniesione koszty. Każdy z uczestników za zaangażowanie i wytrwałą pracę otrzymał upominki, w tym egzemplarz książki “Świat Pieniądza”, z którego będzie korzystać na następnych zajęciach.

Zachwyceni uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania. Druga “projektowa” lekcja odbędzie się w listopadzie.

PARTNERZY SZKOŁY