Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatnim tygodniu września cała nasza szkoła świętowała Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
W każdym dniu tygodnia czekała na nas inna niespodzianka: od prezentowania działań mnożenia i dzielenia, przyklejonych na odzieży uczniów i nauczycieli, poprzez tematyczny wystrój szkoły, zabawy na lekcjach matematyki, aż po poważne egzaminy nauczycieli, dyrekcji, rodziców, dziadków i wszystkich uczniów. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy tworzyli specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i Certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Wręczali je wszystkim, którzy zdali egzamin. Dorośli wykazali się dużą odwagą, gdyż nie jest to wcale prosta sprawa stanąć przed tak poważną komisją!

Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać dobry przykład dzieciom – prezentując przed nimi swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Previous Post
Next Post