Dzień kundelka

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.
Aby nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczyć się właściwego zachowania wobec nich nasi zerówkowicze włączyli się w realizację projektu ,,Bliżej pieska”. W związku z obchodami Dnia Kundelka, przypadającego 25 października, spotkali się z mamą Ani- panią Magdaleną Rowińską, pracującą jako wolontariusz w schronisku dla zwierząt. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą na co dzień pomagać bezdomnym pieskom, a także przekazały na rzecz schroniska przygotowane wraz z rodzicami prezenty dla czworonogów – koce, karmę i zabawki. Miłą niespodzianką było dla wszystkich spotkanie ze szczeniaczkami, które przybyły z naszym gościem. Uwieńczeniem obchodów Dnia Kundelka było wręczenie przedszkolakom oraz pani Magdalenie dyplomów i medali Przyjaciela Zwierząt.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status