A wszystko zaczęło się w SP 11…

W dniach 23 – 29.09.2018 r. we francuskim Chateauroux odbył się Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie pneumatycznym. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników reprezentujących 44 państwa z całego świata. Nasza absolwentka Barbara Moskal, w kategorii osób niewidomych i niedowidzących dwukrotnie wywalczyła złoty medal.

We wtorek 25.09.2018 r. w postawie leżąc pokonała m.in. dwukrotnego Mistrza Świata! W części drugiej – finałowej od samego początku wypracowała sobie bezpieczną przewagę nad innymi zawodnikami,  nie oddając tego prowadzenia do ostatniego strzału.

Po jednodniowej przerwie przyszło się Basi zmagać tym razem w postawie stojąc. I tutaj także potwierdziła swoją wysoką formę strzelecką. Jednakże do samego końca toczyła zawziętą walkę z zawodnikiem z Wielkiej Brytanii – Danielem Waloe. O zwycięstwie zdecydowała ostatnia seria strzałów. Dzięki niekwestionowanemu talentowi oraz ogromnej pracy, tym razem kluczowym okazała się ogromna odporność psychiczna, która doprowadziła Basię na sam szczyt.

Dzięki Basi dwukrotnie na francuskiej ziemi mieliśmy przyjemność przeżywać chwile wzruszenia, w szczególności, gdy rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego!

Sukces Basi jest zasługą wielu osób. Szczególnym wsparciem jest dla niej mama, będąca zarazem jej asystentem strzeleckim, który w przypadku osób z dysfunkcją wzorku odpowiada za właściwe przygotowanie, organizację i przebieg strzelania.

Na uwagę zasługuje fakt, że dla Basi były to pierwsze, tej rangi, międzynarodowe zawody. Nieznana do tej pory w świecie strzeleckim Barbara Moskal zyskała ogromne uznanie oraz sympatię w gronie zarówno kibiców tej pięknej dyscypliny, jak również sędziów i organizatorów turnieju.

Basia udowodniła, że jeżeli tylko czegoś bardzo pragniemy, będziemy niezłomnie w to wierzyć i ciężko pracować – to marzenia się spełniają 🙂

A wszystko zaczęło się w SP 11.

Basiu, gratulujemy serdecznie sukcesów!. Jesteśmy z Ciebie dumni.

 

Społeczność SP 11

Previous Post
Next Post