Srebrne medale dziewcząt w 4-boju LA i drugie miejsce w powiecie dębickim

Niesamowity wyczyn Amelii Gancarskiej – PIĘĆ REKORDÓW SZKOŁY
W dniu 14.05.2018 r. w Pustkowie Osiedlu odbyły się zawody w 4-boju lekkoatletycznym dziewcząt z roczników 2005 i młodszych. Dziewczęta z naszej szkoły wystartowały w składzie: Aniela Bukowska, Martyna Furgał, Kinga Galik, Amelia Gancarska, Aleksandra Kowal, Aleksandra Kramarczyk, Emilia Tyńska, Kornelia Wilk. Drużyna z „Jedenastki” zdobyła 1037 punktów, był to drugi wynik rywalizacji. W ramach Dębickich Igrzysk Dzieci dziewczęta wywalczyły srebrny medal, a w klasyfikacji powiatu dębickiego uplasowały się również na drugim miejscu. Dziewczęta poprawiły tym samym rekord szkoły w 4-boju (962 pkt. z dnia 17.05.2016 r.), który należał do tej pory do drużyny w składzie: Karolina Halz, Karolina Kozińska, Caroline Zarzeczny, Paulina Kozińska, Kamila Cygan, Zofia Bukowska.

Niesamowitego wyczyny dokonała podczas zawodów w Pustkowie Osiedlu Amelia Gancarska, która pobiła cztery indywidualne rekordy SP 11. W biegu na 60 m z czasem 8,91 s. Amelia poprawiła dotychczasowy wynik 8,93 s. który należał Caroline Zarzeczny. W skoku w dal uzyskała 4,55 m, pobiła osiągnięcie Wiktorii Bochniewicz (4,35 m). W biegu na 600 m uzyskała lepszy wynik od rekordu Karoliny Halz 02:05,0, Amelka pobiegła w czasie 02:04,34. Ostatnim rekordem, którym może pochwalić się nasza uczennica, to wynik ogólny w 4-boju – 258 pkt. do tej pory na tablicy rekordów widniało nazwisko Wiktorii Bochniewicz z rezultatem 235 pkt. Amelia Gancarska uplasowała się także na II miejscu w klasyfikacji powiatowej.

Drużyna dziewcząt z SP 11 czekała obecnie na informacje z Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie gdyż prawo startu w Finale Województwa uzyskają 3 zespoły z drugich miejsc w swoich powiatach z najwyższą ilością punktów. Finał odbędzie się w dniach 29-30 maja 2018 roku w Rzeszowie.