Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
21 marca starsze klasy naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W ten dzień uczniowie chętnie pozakładali skarpetki nie do pary!
Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest pod patronatem ONZ. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21.
Kolejnym ważnym dla naszej integracji dniem był 4 kwietnia, kiedy to obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – „Zaświeć się na niebiesko”. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję informacyjną, mającą na celu podnoszenie świadomości naszej lokalnej społeczności na temat autyzmu.Tego dnia, na znak solidarności z osobami z autyzmem, ubraliśmy się na niebiesko.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status