Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
21 marca starsze klasy naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W ten dzień uczniowie chętnie pozakładali skarpetki nie do pary!
Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest pod patronatem ONZ. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21.
Kolejnym ważnym dla naszej integracji dniem był 4 kwietnia, kiedy to obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – „Zaświeć się na niebiesko”. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję informacyjną, mającą na celu podnoszenie świadomości naszej lokalnej społeczności na temat autyzmu.Tego dnia, na znak solidarności z osobami z autyzmem, ubraliśmy się na niebiesko.

Previous Post
Next Post