Spotkanie z autorką baśni

W dniu 5 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Sabinę Pelc, z zawodu nauczycielkę, jak również autorkę książki pt. „Baśniowe ścieżki”- zbioru sześciu fantastycznych opowiadań, kończących się morałem, które przenoszą nas w świat baśni. Pani Sabina Pelc jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Legendy Warmii i Mazur”. Przez młodzież Publicznego Gimnazjum w Ociece, gdzie pracuje, została wyróżniona statuetką „Nauczyciel Roku”.
W trakcie spotkania autorka opowiadała, w jakich okolicznościach zrodził się pomysł napisania książki oraz jak przebiegał proces jej wydania. Pani Sabina omawiała poszczególne opowiadania, prezentując wykonane do nich ilustracje oraz czytała fragmenty swoich baśni. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z najmłodszych klas integracyjnych wraz z opiekunami. Pani Sabina zdradziła nam, iż w przyszłości pragnie napisać książkę dla dorosłych o charakterze historycznym, nawiązującą do losów jej przodków. Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu ilustracji do jednej z baśni tej autorki pt.” O uczciwości, chciwości i zaczarowanym dębie”. Utwór ten nie został wybrany przypadkowo, gdyż nazwa naszego miasta wywodzi się właśnie od dębów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, laureatów autorka musiała wyłonić spośród prawie 80 prac. Wszyscy nagrodzeni otrzymali wspomnianą wcześniej książkę Pani Sabiny wraz z dedykacją i dyplomy. Spotkanie przebiegało w radosnej i ciepłej atmosferze. Dzieci aktywnie brały w nim udział, zadając liczne pytania. Na zakończenie można było ustawić się w kolejce po autograf i pamiątkowe zdjęcie. Pani Sabina Pelc pokazała, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji oraz, że posiadając odpowiednie chęci, każdy z nas może wytyczać nowe „baśniowe ścieżki”.

Previous Post
Next Post