„Mały świat dużego pieniądza” w Warszawie

6. i 11. kwietnia 2018 r. uczniowie klas: 4c, 4e, 4f, 4g – uczestnicy II edycji programu „Mały świat dużego pieniądza”, wyjechali na wycieczki do Warszawy. Całość kosztów związanych z wyjazdem pokryła Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, działająca przy Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka SA w Brzeźnicy. Przed wyjazdem każde dziecko otrzymało kolorowy plecak i czapkę z logo Fundacji oraz z logo Programu. Wycieczka była nagrodą dla uczniów za ich całoroczne uczestnictwo w zajęciach. Do Warszawy dzieci pojechały komfortowym pociągiem Pendolino PKP Intercity. Dla niektórych była to pierwsza w życiu podróż pociągiem, a dla zdecydowanej większości – pierwsza jazda składem Pendolino. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach przemieszczanie się po mieście autobusem, jak również metrem. Uczniowie zwiedzali Warszawę i z zaciekawieniem słuchali historii i legend opowiadanych przez panie przewodniczki. Jednak największych emocji dostarczył pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Nic dziwnego, że różnorodność zgromadzonych tu eksponatów wprawiała dzieciaki w „naukowy zawrót głowy”. Mogły tu bezpiecznie obserwować, badać i eksperymentować. Z pewnością jest to niezwykłe miejsce dla wszystkich – dużych i małych odkrywców! Tak więc wycieczki do Warszawy dzieci uznały za nadzwyczaj udane. Jedynie żałowały, że to już koniec zajęć Programu. No cóż, pociąg dojechał do końcowej stacji …

Składamy gorące podziękowania Pani Annie Mikrut – Prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa” za umożliwienie naszym uczniom uczestnictwa w programie „Mały świat dużego pieniądza” oraz sfinansowanie ich wycieczki do Warszawy.

 

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status