Noc z gwiazdami w Głobikowej

Dnia 2 i 3 marca uczniowie klas VII b i VII c mieli okazję spędzić noc z gwiazdami w Rozdzielni Wiatrów w Głobikowej.
Ich przygoda rozpoczęła się o godzinie 17.00 przyjazdem do schroniska młodzieżowego. Po rozpakowaniu dziesiątków kilogramów swoich bagaży i zapoznaniu z całym obiektem uczniowie udali się na pierwsze spotkanie z gwiazdami – seans filmowy. Następnym punktem programu była „super zdrowa” kolacja, dostarczona mimo niesprzyjających warunków pogodowych, z samej Dębicy! Po krótkiej sjeście przyszedł czas na zajęcia praktyczne z instruktorem sztuk walki oraz instruktorką Zumby. Nawet obecne na wycieczce grono pedagogiczne zdecydowało się powyginać śmiało ciało w takt skocznej muzyki. Kolejne spotkanie z gwiazdami zapewnił uczniom zaproszony z Miejskiego Gimnazjum nr 1 nauczyciel fizyki, prowadzący zajęcia astronomiczne. Po obejrzeniu pokazu wręcz „kosmicznych” slajdów i wysłuchaniu ciekawego wykładu na temat ciał niebieskich uczniowie mogli indywidualnie obejrzeć Księżyc korzystając z profesjonalnego teleskopu.
Po północy, po ponownym rozlokowaniu się w pokojach i gorącym prysznicu wszyscy (lub prawie wszyscy) udali się na zasłużony odpoczynek.
Sobotni poranek, nie do końca pełni sił ale w dobrych nastrojach uczniowie rozpoczęli zajęciami ruchowymi na świeżym powietrzu. Jogging (a raczej spacer) pomiędzy dinozaurami oraz wspinaczka na wieżę obserwacyjną rozbudził nieco towarzystwo. Mroźne powietrze zaostrzyło apetyt na obfite śniadanko. Później pozostało już tylko posprzątać i czekać na przyjazd rodziców.
Noc z gwiazdami jednogłośnie okrzyknięta została przez uczestników super wycieczką! Ponieważ nic lepiej nie integruje młodzieży niż wspólne rozmowy do rana, wspólne przygotowanie śniadania czy nawet wspólne odkurzanie pokoi ; )

 

Previous Post
Next Post
welcome image