FESTIWAL PIOSENKI I KONKURS PLASTYCZNY W SP 11

W dniu 6 marca 2018 r. w naszej szkole już po raz ósmy odbył się Przegląd Piosenki „Rozśpiewane Przedszkolaki” połączony z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego.
Oba przedsięwzięcia skierowane były do dzieci 5 i 6 letnich ze wszystkich dębickich przedszkoli, a ich tematem była „Polska – nasza Ojczyzna”. W bieżącym roku konkursy te miały szczególny charakter, gdyż związane były z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz jubileuszem 660 – lecia lokacji Dębicy.
Na konkurs plastyczny wpłynęło 30 prac dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr: 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, z Niepublicznego Przedszkola: „Radość”, „Ukryty Dar”, „Weldon Kids”, Przedszkola „Pałacyk Malucha” oraz Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP.
Wszystkie prace plastyczne były interesujące. Jury przyznało I i II miejsca. Pani dyrektor Alicja Prus pogratulowała wszystkim dzieciom i wspólnie z Panem burmistrzem Mariuszem Szewczykiem wręczyła dyplomy i upominki.

W konkursie wokalnym wzięło udział 14 wykonawców.
Prezentacje oceniało jury w składzie: przewodnicząca pani Urszula Bizoń – Biduś, pan Wojciech Iwasieczko, pani Ewelina Grzyb i pan Grzegorz Stanoch. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom wykonywanych piosenek. Doceniło trafny dobór repertuaru do poszczególnych wykonawców oraz ciekawe interpretacje.
Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach:
1. za wyjątkowe walory wokalne
2. za ciekawą interpretację.

W kategorii pierwszej nagrody otrzymali: Lidia Wiktor z PM nr 7, Aleksandra Maj z PM nr 10, Inga Dąbrowska z PM nr 5, Nadia Kolak z PM nr 1, Zuzanna Król z PM nr4.
W kategorii drugiej nagrodzeni zostali: Denis Bosak z Pałacyka Malucha, Patryk Zieliński z PM nr 12, Monika Hybel z PM nr 9, Julia Koblańska z PM nr 11, Jagoda Kusibab z NP „Happy Kids”, Julia Kolak z PM nr 8, Mikołaj Paniec z oddziału „0” z SP nr 11.

Przyznano GRAND PRIX, które otrzymali: Ignacy Chmura z PM nr 2 oraz Natalia Pepera – Podhorecka z NP „Weldon Kids”.
Wszyscy wokaliści otrzymali dyplomy i nagrody z rąk dyrektor szkoły pani Alicji Prus i zastępcy burmistrza miasta pana Wojciecha Iwasieczko.
Nagrody w konkursie plastycznym i wokalnym ufundowało Stowarzyszenie Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy „Wspólnie skuteczniej”, dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Dębica w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja koncertów, festiwali, przeglądów konkursów, spotkań, warsztatów, wystaw, konfrontacji artystycznych i innych imprez, tworzących ofertę kulturalną miasta Dębicy”. Fundatorem przesympatycznych maskotek była Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”.
Jak co roku nie zabrakło słodkich pączusiów dla wszystkich uczestników i gości festiwalu. Atrakcją był również pokaz taneczny w wykonaniu juniorskiej grupy ze Szkoły Tańca Fame w Dębicy.

Previous Post
Next Post
welcome image