Być jak Ignacy

Od stycznia 2018 roku grupa 12 uczniów klasy czwartej bierze udział w II edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. Realizacja projektu odbywa się pod patronatem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która od lat pomaga wspierać dziedzictwo narodowe, kulturę, naukę, oraz edukację. Ma ona również na celu poznawanie historii ojczystej, budowanie tożsamości narodowej oraz sławienie pamięci polskich bohaterów.
Projekt ten przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. W naszej szkole zajęcia prowadzone są w ramach koła naukowego „Młodzi Odkrywcy”.
Świat dziecka, to świat fascynacji.
Właśnie dlatego tak blisko genialnym naukowcom do dzieci. Łączy ich pasja.
„Być jak Ignacy” to projekt, który ma przybliżyć dzieciom dokonania ich wybitnych rodaków i przekonać, że przy odrobinie wysiłku wszystko jest możliwe, a marzenia mogą być drogowskazem na całe życie. Skierowany jest on do wszystkich dzieci, a szkoły z całej Polski biorą udział w konkursie o tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”.
Akcja „Być jak Ignacy” ma nadzieję przekonać dzieci i młodzież, że pełni pasji ludzie, rozpoczynający przygodę z nauką, byli dokładnie tacy jak oni. W każdym dziecku drzemią wielkie możliwości. Potrzeba tylko dobrych wzorców, skutecznej motywacji i inspirujących historii, by dodać mu odwagi i zachęcić do poznawania świata.

Zajęcia prowadzą pani Agnieszka Zięba oraz pani Elżbieta Ciesielska-Słota.

Previous Post
Next Post