Bajka o Dębicy

7 marca 2018 roku na długo pozostanie w naszej pamięci, a na pewno chwalebnie zapisze się na kartach historii o… Dębicy. Wszystko za sprawą naszych wychowanków świetlicowych z SP nr 11, którzy wystąpili na scenie kina „Kosmos”, rozpoczynając obchody 660-lecia miasta Dębicy. W trakcie trwającego ponad 20-minutowego występu słuchacze mieli okazję kilkakrotnie przenieść się w czasie. Publiczność wzięła udział m.in. w nietypowej lekcji języka polskiego, podczas której Zajączki i Wiewiórki wykazały się wiedzą o Dębicy. Była też lekcja historii z „Legendą o Dębicy”, przedstawioną przez leśnego Bobra. Działy się naprawdę bajkowe rzeczy… W trakcie trwania pokazu, w zbudowanym przez ekipę remontową w mgnieniu oka pałacu, pojawił się sam… Kazimierz Wielki
z rycerzem i księżniczką Jadwisią Wspaniałą. Na scenie zaprezentowano też zestaw ćwiczeń dla ciała w wykonaniu Małych Karateków oraz pokaz Roztańczonych Pomponów, które zaprezentowały swe umiejętności na tle muzyki dębickiej orkiestry. Całość utrzymana
w magicznej oprawie, klimacie lasu, któremu towarzyszyły zwierzęta leśne, śpiew ptaków, postacie bajkowe oraz symbole Dębicy- Gryf i dąb. To wszystko to po prostu była… bajka!
Zachwycona publiczność, wyrażając swój podziw, odwdzięczyła się gromkimi brawami. Później gratulacjom nie było już końca.

Słowa refrenu „Duma Orła, Lwa potęga, do Gryfitów rodu sięga” – teraz nową przyszłość przyjdzie tworzyć naszym „małym” aktorom.
A tak na marginesie… w dębickim lesie taka wieść się niesie, że… jeszcze usłyszymy
o aktorach ze świetlicy przy SP nr 11 w Dębicy.

Previous Post
Next Post