Zawody w tenisa stołowego

Już w najbliższym tygodniu po feryjnej przerwie wznowią udział w Dębickich Igrzyskach Dzieci uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbędą się zawody w tenisa stołowego. We wtorek 20 lutego 2018 r. zagrają dziewczęta, zaś w środę 21 lutego 2018 r. rywalizować będą chłopcy. Rozpoczęcie sportowych zmagań o godzinie 9.00.

Skład SP 11 (dziewczęta):
Maja Adwent
Emilia Tabasz
Emilia Tyńska

Skład SP11 (chłopcy):
Wojciech Falarz
Maksymilian Lis
Karol Rzeszuto

Życzymy powodzenia!

Regulamin zawodów:

Terminy:
 gmina: do 26 I 2018
 powiat: 3 dek. II 2018
 rejon: 2 dek. III 2018
 finał wojewódzki: 3 dek. III 2018

Uczestnictwo:
W zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców. Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2005 roku i młodsi. Zespół liczy 2 dziewczynki lub 2 chłopców oraz 1 zawodnik rezerwowy (obowiązuje ten sam skład przez cały turniej). Zawodnik rezerwowy może występować w danym meczu tylko w grze podwójnej, a w kolejnym meczu może być zawodnikiem podstawowym.
Szkoła może wystawić tylko 1 drużynę w każdej kategorii.

Sposób przeprowadzenia zawodów:
Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZTS.
Kolejność gier jest następująca:
I rzut II rzut III rzut
A – X gra podwójna A – Y
B – Y B – X
Mecz rozgrywany jest do 3 wygranych punktów. Zawody rozgrywane są do 3 wygranych setów (set będzie wygrany przez zawodnika lub parę, którzy pierwsi zdobędą 11 punktów) oprócz stanu gdy obaj zawodnicy zdobędą 10 pkt, wtedy set będzie wygrany przez pierwszego zawodnika, który w trakcie gry uzyska prowadzenie 2 pkt. System rozgrywek zależy od liczby startujących drużyn.
Finał wojewódzki zostanie przeprowadzony z udziałem 12 drużyn – po 2 z każdego rejonu. W zawodach rejonowych dopuszcza się max. po 2 drużyny z powiatu. W finale rozstawieni będą mistrzowie rejonów oraz drużyny wg aktualnych list klasyfikacyjnych.

Previous Post
Next Post