Zawody w tenisa stołowego

Już w najbliższym tygodniu po feryjnej przerwie wznowią udział w Dębickich Igrzyskach Dzieci uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbędą się zawody w tenisa stołowego. We wtorek 20 lutego 2018 r. zagrają dziewczęta, zaś w środę 21 lutego 2018 r. rywalizować będą chłopcy. Rozpoczęcie sportowych zmagań o godzinie 9.00.

Skład SP 11 (dziewczęta):
Maja Adwent
Emilia Tabasz
Emilia Tyńska

Skład SP11 (chłopcy):
Wojciech Falarz
Maksymilian Lis
Karol Rzeszuto

Życzymy powodzenia!

Regulamin zawodów:

Terminy:
 gmina: do 26 I 2018
 powiat: 3 dek. II 2018
 rejon: 2 dek. III 2018
 finał wojewódzki: 3 dek. III 2018

Uczestnictwo:
W zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców. Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2005 roku i młodsi. Zespół liczy 2 dziewczynki lub 2 chłopców oraz 1 zawodnik rezerwowy (obowiązuje ten sam skład przez cały turniej). Zawodnik rezerwowy może występować w danym meczu tylko w grze podwójnej, a w kolejnym meczu może być zawodnikiem podstawowym.
Szkoła może wystawić tylko 1 drużynę w każdej kategorii.

Sposób przeprowadzenia zawodów:
Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZTS.
Kolejność gier jest następująca:
I rzut II rzut III rzut
A – X gra podwójna A – Y
B – Y B – X
Mecz rozgrywany jest do 3 wygranych punktów. Zawody rozgrywane są do 3 wygranych setów (set będzie wygrany przez zawodnika lub parę, którzy pierwsi zdobędą 11 punktów) oprócz stanu gdy obaj zawodnicy zdobędą 10 pkt, wtedy set będzie wygrany przez pierwszego zawodnika, który w trakcie gry uzyska prowadzenie 2 pkt. System rozgrywek zależy od liczby startujących drużyn.
Finał wojewódzki zostanie przeprowadzony z udziałem 12 drużyn – po 2 z każdego rejonu. W zawodach rejonowych dopuszcza się max. po 2 drużyny z powiatu. W finale rozstawieni będą mistrzowie rejonów oraz drużyny wg aktualnych list klasyfikacyjnych.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status