Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

Okres przedświąteczny jest wyjątkowym czasem, kiedy stajemy się szczególnie wrażliwi na potrzeby innych. Nie możemy wówczas zapomnieć o naszych Bohaterach – polskich żołnierzach walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzach podziemia niepodległościowego oraz osobach represjonowanych w czasach PRL- u. Wielu z nich żyje samotnie, w bardzo skromnych warunkach, czasami na granicy nędzy. Niejednokrotnie jedynie otrzymane dary pozwalają im na godnie przeżycie Wigilii i świąt. Pamięć i pomoc innych jest dla nich niezwykle ważna i potrzebna, dlatego społeczność naszej szkoły z wielką radością przyłączyła się do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,, Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”.

Świadomość, że chociaż w minimalnym stopniu mogliśmy poprawić los naszych kochanych Bohaterów, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę pozwala nam w pełni cieszyć się tym niezwykłym czasem. Ich wdzięczność za każdy, nawet najmniejszy dar jest ogromna, a dla nas wsparcie im udzielone jest wspaniałą lekcją dobroci, historii i patriotyzmu.
Cieszymy się, że nasi uczniowie i ich rodzice chcą bezinteresownie pomagać, chętnie dzielą się tym, co posiadają i otwierają serca dla najbardziej potrzebujących.
Z całego serca dziękujemy!

Previous Post
Next Post