„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

W dniach 21, 24 i 28 listopada w ramach kampanii społecznej PKP „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj” uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. Komendant Posterunku SOK w Dębicy – pan Andrzej Gołębiewski – w interesujący sposób przedstawił uczniom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na przejazdach kolejowo-drogowych. Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny „Bezpieczny przejazd”. Była to również dobra okazja do tego, aby dzieci poznały sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy SOK. Wszyscy uczniowie klas I otrzymali zeszyty edukacyjne oraz dyplomy potwierdzające zdobytą przez nich wiedzę.
Spotkania tego typu z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości uczniów o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz pomogą w kształtowaniu właściwego zachowania najmłodszych uczestników transportu kolejowego.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status