Alicja w Krainie Czarów

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły odkrywają uroki tańca. Pierwszy wyjazd do Kieleckiego Teatru Tańca odbył się 13 października i wzięły w nim udział klasy IIIa i VIa. Kolejna wycieczka miała miejsce 30 listopada. Uczniowie obejrzeli „Alicję w Krainie Czarów”, widowisko, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg.
Spektakl realizowany był w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiadali historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca, poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwoliła dzieciom przenieść się do magicznego świata fantazji.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status