Zdrowie na talerzu – spotkanie z panią intendentką

W środę, 22 listopada w naszej świetlicy miało miejsce spotkanie z panią intendentką Krystyną Bułatek. Uczniowie z klas 0-III chętnie odpowiadali na pytania zadane przez prowadzącą. Na pytanie: Kto to jest intendent? Odpowiedzieli, że zazwyczaj jest to osoba, która zbiera opłaty za obiady w szkole. Oczywiście jest to najprostsza definicja. Pani Krystyna opowiadała też o pozostałych zadaniach wykonywanych w ramach zawodu, do których należą, m.in.

• układanie jadłospisów zgodne z normami i zapotrzebowaniem energetycznym oraz na poszczególne składniki pokarmowe,
• składanie zamówienia u kontrahentów,
• dokonywanie zakupów surowców do produkcji potraw,
• jako “kierownik” kuchni sprawowanie nadzoru nad kucharkami, pomocami kuchennymi, praktykantami, stażystami.

Jednak tematem głównym spotkania było „Zdrowie na talerzu”. Pani intendentka opowiedziała o najważniejszych zasadach racjonalnego odżywiania, czyli o prawidłowym doborze i ilości posiłków w ciągu dnia. Te wszystkie zasady w oparciu o słynną piramidę zdrowia i aktywności fizycznej przyczyniają się do zachowania zdrowia, które przecież jest najważniejsze w naszym życiu.

„Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz”
fr. fraszki J. Kochanowskiego „Na zdrowie”

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status