Konkurs z cyklu „IDZIE LASEM PANI JESIEŃ”

19 października 2017r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu”IDZIE LASEM PANI JESIEŃ”. Uczniowie klas1-3 integracyjnych mogli w atmosferze rywalizacji , ale i współpracy wykazać się wiedzą nt. zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

Konkurs rozpoczęła krótka inscenizacja słowno- muzyczna przygotowana przez koleżanki z klasy 4″e”. Następnie uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska przyniesione przez „Panią Jesień”dary. Kolejnym zadaniem było posegregowanie zbiorów, rozpoznawanie i nazywanie ich na podstawie opisu, dotyku.

Dużą wyobraźnią i inwencją twórczą mogli wykazać się układając z kasztanów, żołędzi, szyszek, jarzębiny śmieszne stworki. Rozwiązywali też zagadki, których poprawne rozwiązanie umożliwiało odsłonięcie kolejnych liter hasła „IDZIE LASEM PANI JESIEŃ”.

Na koniec każdy uczestnik konkursu pokolorował wylosowanego listka barwami jesiennymi. Z wszystkich liści dzieci utworzyły kolorowy bukiet. W nagrodę za aktywny udział w konkursie uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Alicji Prus pamiątkowy dyplom i upominek. Gratulujemy wiedzy i umiejętności i zapraszamy do następnych potyczek.

Organizatorzy:
Teresa Szeliga
Katarzyna Gawle
Barbara Szojda

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status