Konkurs z cyklu „IDZIE LASEM PANI JESIEŃ”

19 października 2017r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu”IDZIE LASEM PANI JESIEŃ”. Uczniowie klas1-3 integracyjnych mogli w atmosferze rywalizacji , ale i współpracy wykazać się wiedzą nt. zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

Konkurs rozpoczęła krótka inscenizacja słowno- muzyczna przygotowana przez koleżanki z klasy 4″e”. Następnie uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska przyniesione przez „Panią Jesień”dary. Kolejnym zadaniem było posegregowanie zbiorów, rozpoznawanie i nazywanie ich na podstawie opisu, dotyku.

Dużą wyobraźnią i inwencją twórczą mogli wykazać się układając z kasztanów, żołędzi, szyszek, jarzębiny śmieszne stworki. Rozwiązywali też zagadki, których poprawne rozwiązanie umożliwiało odsłonięcie kolejnych liter hasła „IDZIE LASEM PANI JESIEŃ”.

Na koniec każdy uczestnik konkursu pokolorował wylosowanego listka barwami jesiennymi. Z wszystkich liści dzieci utworzyły kolorowy bukiet. W nagrodę za aktywny udział w konkursie uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Alicji Prus pamiątkowy dyplom i upominek. Gratulujemy wiedzy i umiejętności i zapraszamy do następnych potyczek.

Organizatorzy:
Teresa Szeliga
Katarzyna Gawle
Barbara Szojda

Previous Post
Next Post