,,Jak nie czytam, jak czytam”

Uczniowie i nauczyciele z klas O-III, podobnie jak społeczności szkolne w całej Polsce, zebrali się w dniu 1 czerwca by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Przyłączyliśmy się tym samym do ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie – pod hasłem: „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. W tym szczególnym dniu spotkaliśmy się na szkolnym podwórku, by czytać i promować czytelnictwo.

W obliczu faktu, że 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie czyta, przyłączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole”, bez chwili wahania. W naszej szkole czyta się wiele, a uczniowie bardzo chętnie korzystają ze zbiorów biblioteki szkolnej i uczestniczą w wielu przedsięwzięciach aktywizujących czytelnictwo. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży właśnie w dorastającym pokoleniu.
Piękny, słoneczny dzień pozwolił na piknikowy charakter naszego spotkania. 306 uczniów z poszczególnych klas czytało, siedząc na kocach rozłożonych na trawie. Bardzo wiele dzieci pojawiło się ze swoimi ulubionymi książkami, pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej – każdy to, na co miał ochotę. Specjalnie na te okazję większość uczniów przebrana była za postaci z bajek. Ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie „towarzyszyła” sesja fotograficzna, która jest jednym z elementów wymaganych przez organizatorów w ramach sprawozdania z przeprowadzenia akcji. Nasz „czytający” poranek był początkiem obchodów bajkowego Dnia Dziecka w naszej szkole.

 

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status