,,Jak nie czytam, jak czytam”

Uczniowie i nauczyciele z klas O-III, podobnie jak społeczności szkolne w całej Polsce, zebrali się w dniu 1 czerwca by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Przyłączyliśmy się tym samym do ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie – pod hasłem: „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. W tym szczególnym dniu spotkaliśmy się na szkolnym podwórku, by czytać i promować czytelnictwo.

W obliczu faktu, że 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie czyta, przyłączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole”, bez chwili wahania. W naszej szkole czyta się wiele, a uczniowie bardzo chętnie korzystają ze zbiorów biblioteki szkolnej i uczestniczą w wielu przedsięwzięciach aktywizujących czytelnictwo. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży właśnie w dorastającym pokoleniu.
Piękny, słoneczny dzień pozwolił na piknikowy charakter naszego spotkania. 306 uczniów z poszczególnych klas czytało, siedząc na kocach rozłożonych na trawie. Bardzo wiele dzieci pojawiło się ze swoimi ulubionymi książkami, pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej – każdy to, na co miał ochotę. Specjalnie na te okazję większość uczniów przebrana była za postaci z bajek. Ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie „towarzyszyła” sesja fotograficzna, która jest jednym z elementów wymaganych przez organizatorów w ramach sprawozdania z przeprowadzenia akcji. Nasz „czytający” poranek był początkiem obchodów bajkowego Dnia Dziecka w naszej szkole.

 

Previous Post
Next Post