Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka  ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka, zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1950 zawsze 1 czerwca.
Coroczną tradycją w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka stały się wizyty w kinie. Tym razem uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli film „Dudi – cała naprzód”.
Akcja toczy się w roku 2100. Poziom oceanów podniósł się na tyle, że ludzkość opuściła ziemię. Teraz gospodarzami naszej planety są wszelkie wodne istoty. Mała ośmiorniczka Macunia i jej przyjaciółki: Ewka – zwariowana ryba żabnica oraz Ala – neurotyczna krewetka, w podwodnej katastrofie tracą dom. Niestety w ich okolicy gęstość zarybienia jest tak wysoka, że podwodne budownictwo nie nadąża za popytem. Próżno tu szukać wolnego lokum na rozsądnym poziomie. W tej sytuacji przyjaciółki decydują się wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu nowego domu.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status