Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka  ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka, zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1950 zawsze 1 czerwca.
Coroczną tradycją w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka stały się wizyty w kinie. Tym razem uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli film „Dudi – cała naprzód”.
Akcja toczy się w roku 2100. Poziom oceanów podniósł się na tyle, że ludzkość opuściła ziemię. Teraz gospodarzami naszej planety są wszelkie wodne istoty. Mała ośmiorniczka Macunia i jej przyjaciółki: Ewka – zwariowana ryba żabnica oraz Ala – neurotyczna krewetka, w podwodnej katastrofie tracą dom. Niestety w ich okolicy gęstość zarybienia jest tak wysoka, że podwodne budownictwo nie nadąża za popytem. Próżno tu szukać wolnego lokum na rozsądnym poziomie. W tej sytuacji przyjaciółki decydują się wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu nowego domu.

Previous Post
Next Post