UKS Jedenastka
Sport
Zawody
ODDZIAŁ ZEROWY ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY WYCIECZKI PÓŁKOLONIE KONKURSY OLIMPIJCZYCY LAUREACI FINALIŚCI ZAINWESTUJ NAJLEPIEJ W SWOJE DZIECKO Edukacja DBAMY O WSZECHSTRONNY ROZWÓJ UCZNIA

Legendy krakowskie

Legendy krakowskie

„LEGENDY KRAKOWSKIE”

Możemy z całą pewnością powiedzieć, że każdy uczeń naszej szkoły zna już  legendę o Królu Kraku i smoku wawelskim! Ponieważ to właśnie one były tematem tegorocznego, już dziewiątego, przedstawienia teatralnego, przygotowanego przez uczniów z klas integracyjnych naszej szkoły. W tym roku przedstawienie powstało z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dodatkowo było ono elementem obchodów dwudziestopięciolecia naszej szkoły. Jego celem było pokazanie możliwości i zdolności teatralnych naszych uczniów. W dniach 26, 27 kwietnia 2017 roku, w pięciu odsłonach, przedstawienie obejrzały wszystkie dzieci naszej szkoły, dębickie przedszkolaki i zaproszeni goście, a także rodzice wykonawców. Grę aktorską doskonale uzupełniała wspaniała scenografia przedstawiająca krakowski rynek, Kościół Mariacki, Wisłę i oczywiście smoczą jamę na wzgórzu wawelskim. Równie efektowna oprawa muzyczna sprawiła, że widzowie z napięciem śledzili fabułę przedstawienia. Mali aktorzy z każdym występem byli coraz śmielsi i bardziej rozbawieni. Z zapałem improwizowali,  ubarwiając grane przez siebie postaci. 

OBSADA PRZEDSTAWIENIA „LEGENDY KRAKOWSKIE” 2017

Maria Puzon, Karolina Koziczkowska, Julia Bykowska, Filip ZaworskiDominik Parys,

Hubert Pyziński, Adrian Krzewiński, Wiktor Głodek, Jakub Badowski, Maksymilian Dziurzyński, Julia Sikora, Natalia Buczek, Julia BujakMagdalena Ciemiorek, Angelika Gotkowska, Wiktor Stusowicz, Mateusz Hayn, Filip Nieradka, Jakub Szczepanik, Katarzyna Bielak, Kinga Borowiec, Weronika Piróg, Sabina Plata, Aleksandra Rymut, Patrycja Strzyż, Dominika Więcek, Sebastian Borowski, Jakub Szymaszek, Karol Warchał Oskar Stasiak, Maciej Matłok, Jakub Świstak, Maciej Poznański, Piotr Hamala, Jakub Jarząb, Szymon Przybyło , Izabela Tokarz Emilia Pławecka, Dominik Bieszczad, Klaudiusz Nepelski, Kacper Borek, Antonina Ferenc, Martyna Rdzak, Amelia Pycia, Natalia Strzyż, Aleksandra Kania, Kryspin Królikowski, Kacper Kramarczyk, Jan Baliński, Zuzanna Strzałka, Krystian Hebda 

WOKALIŚCI:

Julia Grecka, Patrycja Strzyż, Aleksandra Cieśla, Zuzanna Misiewicz , Maria Puzon, Martyna Josypów, Wojciech Poprawa, Karol Warchał, Maciej Matłok, Mateusz Duraj, Tymoteusz Ferenc. 

Kolejne przedstawienie już za rok.

ZAPRASZAMY!

 

Nauczyciele przygotowujący przedstawienie:

Elżbieta Skupnik, Teresa Szeliga, Katarzyna Gawle, Elżbieta Gierłach, Ewa Wodzień, Ewa Gągała, Ewa Strzałka,  Katarzyna Raś, Małgorzata Galik, Genowefa Bezłada, Anna Sroka, Ewa Wałęga,  Beata Bacher, Beata Cierpich,  Beata Pisarczyk, Grzegorz Stanoch, Dariusz Grabowski

 

PARTNERZY SZKOŁY