Pomocna książka

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKO- PLASTYCZNYM „Pomocna książka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 im. T. Halika W Warszawie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach w ramach projektu edukacyjnego e-twinning „Faces of Africa”. Zadaniem uczniów było stworzenie własnej, niepowtarzalnej książki o tematyce związanej z przyjaźnią lub pomaganiem innym. Prace zgłoszone do konkursu prezentowały wysoki poziom literacki, świadczyły o dużej wrażliwości na potrzeby innych ludzi i zwierząt. Mocną stroną prac była ich szata graficzna oraz bogactwo wykorzystanych technik plastycznych. Celem konkursu było zarówno rozwijanie wśród dzieci kreatywności oraz umiejętności literackich jak i kształtowanie postawy zaangażowania społecznego. Wszystkie przedmioty (artykuły papiernicze) z licytacji książeczek zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dzieci- Dzieciom w ramach programu Kidongo- odkrywanie talentów dzieci mieszkających w Afryce.

W kategorii klas I-III Milena Winiarska- uczennica klasy II E zdobyła III miejsce za książkę pt. ,,Dżo – Dżo najlepszy przyjaciel”.
W kategorii klas IV-VI : Natalia Przybysz z kl. IV C zdobyła I miejsce za książkę pt. ,,Klasowe psiapsiółki” , Izabela Osak z kl. IV C zdobyła III miejsce za książkę pt. ,,Kawałek chleba” oraz Norbert Ciołek z kl. IV D zdobył III miejsce za książkę pt. ,,Historia Róży”.
W kategorii grupowej uczennice klasy VA: Marika Mazur i Katarzyna Pudło zdobyły I miejsce za książkę pt. ,,Księga wierszy”.

Previous Post
Next Post