Klasy drugie na wycieczce w Rzeszowie

Uczniowie klas drugich wraz z opiekunami wybrali się w grudniu na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie jedynego w Polsce  Muzeum Dobranocek. Utworzone ono zostało ze zbiorów Wojciecha Jamy – kolekcjonera, który latami gromadził pamiątki związane z polskimi i zagranicznymi dobranockami.

Zwiedzając pomieszczenia muzealne uczniowie spotkali bohaterów popularnych animacji dla dzieci, powszechnie zwanych dobranockami. Z łatwością rozpoznawali takie bajkowe postacie jak: Miś Uszatek, Muminki, Reksio, Bolek i Lolek, a słuchając opowieści pani przewodnik zapoznali się również z mniej znanymi bohaterami bajek dla dzieci, jak: Jacek i Agatka czy Profesor Baltazar Gąbka. W muzealnych gablotach mogli podziwiać liczne folie-kadry z filmów animowanych, szkice, dekoracje, scenopisy, filmy na szpulkach i kasetach oraz wiele innych eksponatów. Projekcja kilku dobranocek stanowiła dopełnienie niezapomnianych wrażeń. Wizyta w Muzeum Dobranocek była świetną zabawą dla dzieci, a u trochę starszych- nauczycieli i rodziców- wywołała miłe wspomnienia i pozwoliła na chwilę wrócić do czasów ich dzieciństwa.

 

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status