Jasełka szkolne

Prowadź gwiazdo promienista,  
co świecisz na Wschodzie,  
Tam, gdzie Maryja Przeczysta z Józefem w zagrodzie.  
Gwiazdo mała, coś wskazała tę zimną kołyskę,  
dzieciąteczku pokazałaś z aureoli błyskiem.  

Prowadź święta ma latarnio,
prosto do tej szopy,

Abym jemu mógł ogrzewać zimne rączki, stopy.
Prowadź Gwiazdo Betlejemska po ścieżynach świata
Wiarę, miłość i nadzieję nieś ku sercu brata.

Ważne zadanie miała Gwiazda Betlejemska, prowadząca mędrców do Betlejem. Powitała ona uczniów zebranych na sali gimnastycznej i przeniosła ponad 2 tysiące lat wstecz.

Po raz kolejny mogliśmy wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, szukających schronienia na noc, którzy ostatecznie zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej mędrcy by złożyć pokłon i dary.

22 grudnia w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez ich starszych kolegów. Całość przedstawienia, ukazująca scenki z życia Dzieciątka, pasterzy i mędrców, gwiazd oraz aniołów, przeplatana była kolędami i pastorałkami.

W klasach odbyły się uroczyste wigilie z wychowawcami. W atmosferze pełnej radości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń, a na klasowych ławkach nie zabrakło świątecznych potraw i dekoracji.

 

 

 

 

 

 

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status