Akademia Bezpiecznego Puchatka w SP 11

Z myślą o bezpieczeństwie naszych  najmłodszych uczniów przystąpiliśmy w tym roku szkolnym do realizacji VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” zorganizowanego przez firmę Maspex, producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, jak również w czasie zabawy i korzystania z Internetu.

Jak każda szkoła, która zgłosiła się do programu, otrzymaliśmy bezpłatne materiały edukacyjne, pomocne w przeprowadzaniu zajęć. Główny bohater programu przygotował dla uczestników – uczniów klas I – II cenne wskazówki, dzięki którym mogą zawsze czuć się bezpieczne niezależnie od tego, czy spędzają czas w domu, czy w szkole. Dodatkowo wzięliśmy udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa sprawdzającym wiedzę najmłodszych. Po zrealizowaniu programu szkoła nabyła prawo posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Previous Post
Next Post