Akademia Bezpiecznego Puchatka w SP 11

Z myślą o bezpieczeństwie naszych  najmłodszych uczniów przystąpiliśmy w tym roku szkolnym do realizacji VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” zorganizowanego przez firmę Maspex, producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, jak również w czasie zabawy i korzystania z Internetu.

Jak każda szkoła, która zgłosiła się do programu, otrzymaliśmy bezpłatne materiały edukacyjne, pomocne w przeprowadzaniu zajęć. Główny bohater programu przygotował dla uczestników – uczniów klas I – II cenne wskazówki, dzięki którym mogą zawsze czuć się bezpieczne niezależnie od tego, czy spędzają czas w domu, czy w szkole. Dodatkowo wzięliśmy udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa sprawdzającym wiedzę najmłodszych. Po zrealizowaniu programu szkoła nabyła prawo posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status