Konkurs dla klas czwartych

Zakończyła się kolejna edycja konkursu dla uczniów klas czwartych, rozpoczynających naukę języka niemieckiego. Ich zadaniem było wykonanie flagi jednego z państw niemieckojęzycznych.

Jak wiemy, język niemiecki oprócz Niemiec jest językiem, którym ludzie mówią również w Austrii, Szwajcarii, Królestwie Liechtenstein, Luxemburgu, jak również w północnej części Włoch, wschodniej Belgii i wschodniej Francji. Język niemiecki jest najczęściej używanym językiem w Europie i należy do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie.

Język niemiecki jest jednym z najbardziej znaczących języków kultury. Mówili i pisali w nim Goethe, Schopenhauer, Freud, Einstein, a także wielu innych artystów, filozofów i naukowców. Świat muzyki klasycznej nierozerwalnie wiąże się z takimi nazwiskami jak Mozart, Bach, Beethoven, Strauss i Wagner, a są to tylko te najbardziej rozpoznawalne nazwiska. Do dzisiaj Wiedeń jest międzynarodowym centrum muzyki.

Ucząc się języka niemieckiego, możesz kontaktować się z ponad 120 milionem osób, dla których niemiecki jest językiem ojczystym.

flagi-niemieckie-3 flagi-niemieckie-2 flagi-niemieckie-7 flagi-niemieckie-6 flagi-niemieckie-5 flagi-niemieckie-4

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status