Konkurs dla klas czwartych

Zakończyła się kolejna edycja konkursu dla uczniów klas czwartych, rozpoczynających naukę języka niemieckiego. Ich zadaniem było wykonanie flagi jednego z państw niemieckojęzycznych.

Jak wiemy, język niemiecki oprócz Niemiec jest językiem, którym ludzie mówią również w Austrii, Szwajcarii, Królestwie Liechtenstein, Luxemburgu, jak również w północnej części Włoch, wschodniej Belgii i wschodniej Francji. Język niemiecki jest najczęściej używanym językiem w Europie i należy do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie.

Język niemiecki jest jednym z najbardziej znaczących języków kultury. Mówili i pisali w nim Goethe, Schopenhauer, Freud, Einstein, a także wielu innych artystów, filozofów i naukowców. Świat muzyki klasycznej nierozerwalnie wiąże się z takimi nazwiskami jak Mozart, Bach, Beethoven, Strauss i Wagner, a są to tylko te najbardziej rozpoznawalne nazwiska. Do dzisiaj Wiedeń jest międzynarodowym centrum muzyki.

Ucząc się języka niemieckiego, możesz kontaktować się z ponad 120 milionem osób, dla których niemiecki jest językiem ojczystym.

flagi-niemieckie-3 flagi-niemieckie-2 flagi-niemieckie-7 flagi-niemieckie-6 flagi-niemieckie-5 flagi-niemieckie-4

Previous Post
Next Post