Klasy drugie na spektaklu „Historia Śnieżki”

W dniach 27 i 28 października uczniowie klas drugich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę autokarową do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. „Historia Śnieżki” oparty na kanwie baśni braci Grimm.

W dobrze opowiedzianej historii tkwi wielka siła: może uratować opowiadającego z niejednej trudnej sytuacji, obudzić marzenia lub popchnąć do działania słuchacza. Dobrą historię można opowiedzieć na wiele sposobów, a każdy z nich będzie równie interesujący. W taki właśnie sposób przedstawiona została baśń, która bardzo spodobała  się dzieciom.

Po zakończeniu spektaklu uczniowie uczestniczyli także w lekcji teatralnej, dzięki czemu mieli okazję zobaczyć teatr od strony kulis. Dowiedzieli się jak powstaje przedstawienie teatralne, poznali magiczny język teatru, jego twórców oraz rodzaje lalek. Pełni wrażeń, uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły.

   historia-sniezki-4 historia-sniezki-5 historia-sniezki-6 historia-sniezki-7 historia-sniezki-8 historia-sniezki-9 historia-sniezki-10

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status