Eliminacje XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion”

Z powodu złych warunków atmosferycznych pierwsze mecze w ramach XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczną się w powiecie dębickim w marcu 2017 roku. Do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Teraz dzieci marzące o pójściu w ślady Ambasadora Turnieju, Arkadiusza Milika, rozpoczną grę na etapach gminnym i powiatowym, będących początkiem drogi do Wielkiego Finału rozgrywanego na Stadionie PGE Narodowym. – Gdybym teraz był dzieckiem to zrobiłbym wszystko by tam zagrać – mówi Arkadiusz Milik, Ambasador Turnieju.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy do turnieju zgłosiła 6 drużyn ( 3 dziewcząt i 3 chłopców). Nasze zespoły zagrają w każdej kategorii wiekowej: U-8 (roczniki 2009-2010), U-10 (roczniki 2007-2008) i U-12 (roczniki 2005-2006). Łącznie do zawodów  zapisano blisko 60 uczniów naszej szkoły. Jest to najliczniejsza grupa zawodników "Jedenastki" w dotychczasowych startach w "Pucharze Tymbarku". 

Zwycięzców XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja 2017 roku na murawie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Mecze finałowe rozegrane zostaną bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą główną dla najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt do lat 10 i 12 będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski.

– Jako ambasador, wiem ile ten Turniej daje dzieciom korzyści, bo sam w nim występowałem i wiem, że jest to dobry początek, żeby w przyszłości poważnie myśleć o graniu w piłkę. Ja w dzieciństwie nie miałem możliwości zagrania na takim stadionie jak PGE Narodowy, ale gdybym teraz był dzieckiem i miał taką możliwość to zrobiłbym wszystko by tam zagrać  – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski i Ambasador Turnieju.
 

Życzymy powodzenia w wiosennych zmaganiach piłkarskich.

Linki dotyczące zawodów:

– terminarz rozgrywek: http://zpodworkanastadion.pl/public/upload/data/56/5655_woj_podkarpackie.pdf

– regulamin: http://zpodworkanastadion.pl/o-turnieju/regulamin

– o turnieju: http://zpodworkanastadion.pl/o-turnieju

 

Previous Post
Next Post