Eliminacje XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion”

Z powodu złych warunków atmosferycznych pierwsze mecze w ramach XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczną się w powiecie dębickim w marcu 2017 roku. Do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Teraz dzieci marzące o pójściu w ślady Ambasadora Turnieju, Arkadiusza Milika, rozpoczną grę na etapach gminnym i powiatowym, będących początkiem drogi do Wielkiego Finału rozgrywanego na Stadionie PGE Narodowym. – Gdybym teraz był dzieckiem to zrobiłbym wszystko by tam zagrać – mówi Arkadiusz Milik, Ambasador Turnieju.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy do turnieju zgłosiła 6 drużyn ( 3 dziewcząt i 3 chłopców). Nasze zespoły zagrają w każdej kategorii wiekowej: U-8 (roczniki 2009-2010), U-10 (roczniki 2007-2008) i U-12 (roczniki 2005-2006). Łącznie do zawodów  zapisano blisko 60 uczniów naszej szkoły. Jest to najliczniejsza grupa zawodników "Jedenastki" w dotychczasowych startach w "Pucharze Tymbarku". 

Zwycięzców XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja 2017 roku na murawie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Mecze finałowe rozegrane zostaną bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą główną dla najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt do lat 10 i 12 będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski.

– Jako ambasador, wiem ile ten Turniej daje dzieciom korzyści, bo sam w nim występowałem i wiem, że jest to dobry początek, żeby w przyszłości poważnie myśleć o graniu w piłkę. Ja w dzieciństwie nie miałem możliwości zagrania na takim stadionie jak PGE Narodowy, ale gdybym teraz był dzieckiem i miał taką możliwość to zrobiłbym wszystko by tam zagrać  – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski i Ambasador Turnieju.
 

Życzymy powodzenia w wiosennych zmaganiach piłkarskich.

Linki dotyczące zawodów:

– terminarz rozgrywek: http://zpodworkanastadion.pl/public/upload/data/56/5655_woj_podkarpackie.pdf

– regulamin: http://zpodworkanastadion.pl/o-turnieju/regulamin

– o turnieju: http://zpodworkanastadion.pl/o-turnieju

 

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status