Pomagamy dzieciom z Załucza na Ukrainie

Domu Dziecka w Załuczu (5)Coraz częściej odnosi się wrażenie, że współczesny świat zatracił wrażliwość na biedę, cierpienie słabszych i mniej zaradnych. Nic  bardziej  mylnego. Nasza szkoła kolejny raz szeroko otwarła serca na potrzeby innych. Tradycją już jest, że społeczność uczniowska ogromnie angażuje się we wszelkie akcje prowadzone na rzecz nie tylko potrzebujących rodaków w kraju, ale również poza jego granicami.

Tym razem postanowiliśmy zorganizować pomoc dla Państwowego Domu Dziecka w Załuczu na Ukrainie, gdzie przebywa ok. 130 dzieci w różnym wieku z najcięższymi rodzajami niepełnosprawności. Są tam osoby z zespołem Down'a , dziecięcym porażeniem mózgowym, różnego rodzaju defektami spowodowanymi awarią w Czarnobylu, które zostały porzucone przez rodziców tuż po urodzeniu. W większości są to dzieci leżące, które wymagają dodatkowej pomocy. Na co dzień Dom Dziecka w Załuczu boryka się z problemami finansowymi, w związku z tym zebraliśmy dla nich środki czystości, artykuły higieniczne, leki, pieluchy jednorazowe, podkłady zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych. Wśród darów znalazły się też pościel, ręczniki, żywność długoterminowa, słodycze, artykuły papiernicze i zabawki.

Wszystkim klasom  , które tak chętnie i  hojnie  włączyły się w akcję, serdecznie dziękujemy. Ogromne podziękowania składamy również rodzicom, dzięki którym to przedsięwzięcie odniosło tak wielki sukces

Koordynator akcji na terenie szkoły: Katarzyna Gawle

Zaangażowani nauczyciele: A. Boro, E. Wodzień, A. Nosal

Domu Dziecka w Załuczu (2) Domu Dziecka w Załuczu (1) Domu Dziecka w Załuczu (9) Domu Dziecka w Załuczu (8) Domu Dziecka w Załuczu (7) Domu Dziecka w Załuczu (6) Domu Dziecka w Załuczu (4) Domu Dziecka w Załuczu (3)

Previous Post
Next Post
welcome image