Srebro dziewcząt w 4-boju LA

4-boj dziewczętaW dniu 18.05.2016 r. w Brzeźnicy odbyły się zawody w 4-boju lekkoatletycznym dziewcząt z rocznika 2003-2004. Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Caroline Zarzeczny, Karolina Halz, Karolina Kozińska, Paulina Kozińska, Zofia Bukowska, Kamila Cygan  zdobyły 962 punkty uzyskując drugi  wynik rywalizacji

(29 pkt. straty do zwycięskiej ekipy).

W ramach XXIV Dębickiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta wywalczyły srebrny medal. W klasyfikacji powiatu dębickiego uplasowały się również na drugim miejscu. GRATULUJEMY!

Drużyna dziewcząt z SP 11 czeka teraz na informacje ze Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie gdyż prawo startu w Finale Województwa, który odbędzie się 31.05.2016 r. uzyskają 3 zespoły z drugich miejsc w swoich powiatach z najwyższą ilością  punktów.

Czy 962 punkty zdobyte przez naszą reprezentację wystarczą?

Kilka ciekawostek z rywalizacji dziewcząt w których wystartowało 60 zawodniczek z 10 szkół powiatu dębickiego.

W biegu na 60 m  czas 9,30 i II miejsce  uzyskały Karolina Halz i Caroline Zarzeczny. W rzucie piłeczką palantową II miejsce z wynikiem 35 metrów zdobyła Karolina Kozińska. W konkurencji skoku  w dal I miejsce uzyskała Caroline Zarzeczny (4,26 m), a II miejsce Karolina Kozińska (4,20 m). W biegu na 600 metrów III miejsce uzyskała Karolina Halz (czas 2:05), a na miejscu IV uplasowała się Caroline Zarzeczny (czas 2:06).

Indywidualnie po podsumowaniu wszystkich konkurencji III miejsce uzyskała Karolina Kozińska (220 pkt), a Karolina Halz i Caroline Zarzeczny (217 pkt) uzyskały V miejsce.

W rywalizacji brano pod uwagę sumę punktów zdobytych przez 5 zawodniczek z danej drużyny w 4-boju. Nie prowadzono klasyfikacji indywidualnej.