„Poetycka podróż przez twórczość Tuwima i Brzechwy”

Brzechwa

W związku z organizowanym w naszej Szkole Konkursem pod hasłem:

„Poetycka podróż przez twórczość Tuwima i Brzechwy” dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z klas 1-3,

który zbiega się w czasie z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania zachęcamy uczniów niepełnosprawnych i ich rodziców do lektury wybranych utworów Tuwima („Lokomotywa”, „Rzepka”, „Abecadło”, „Idzie Grześ”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”, „Dwa Michały”) oraz Brzechwy ( „Leń”, „Na straganie”, „Pomidor”, „Tydzień”, „Kwoka”, „Koziołeczek”, „Entliczek- Pentliczek”, „Na wyspach Bergamutach”, „Tańcowała igła z nitką”, „Kaczka –dziwaczka”, „Niedźwiedź”, „Dzik”).

Podsumowaniem Akcji w naszej Szkole będzie zorganizowany „turniej wiedzy na wesoło” podczas którego będą mieli okazję zaprezentować znajomość twórczości obu poetów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Organizatorzy Konkursu: Ewa Gągała, Ewa Wodzień

 

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status