„Poetycka podróż przez twórczość Tuwima i Brzechwy”

Brzechwa

W związku z organizowanym w naszej Szkole Konkursem pod hasłem:

„Poetycka podróż przez twórczość Tuwima i Brzechwy” dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z klas 1-3,

który zbiega się w czasie z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania zachęcamy uczniów niepełnosprawnych i ich rodziców do lektury wybranych utworów Tuwima („Lokomotywa”, „Rzepka”, „Abecadło”, „Idzie Grześ”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”, „Dwa Michały”) oraz Brzechwy ( „Leń”, „Na straganie”, „Pomidor”, „Tydzień”, „Kwoka”, „Koziołeczek”, „Entliczek- Pentliczek”, „Na wyspach Bergamutach”, „Tańcowała igła z nitką”, „Kaczka –dziwaczka”, „Niedźwiedź”, „Dzik”).

Podsumowaniem Akcji w naszej Szkole będzie zorganizowany „turniej wiedzy na wesoło” podczas którego będą mieli okazję zaprezentować znajomość twórczości obu poetów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Organizatorzy Konkursu: Ewa Gągała, Ewa Wodzień

 

Previous Post
Next Post