Pola Nadziei

pola-nadziei (1)Pola Nadziei to ogólnokrajowa kampania, której koordynatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.   
Celem kampanii jest szerzenie idei hospicyjnej oraz przekazywanie informacji społeczeństwu o niesionej przez hospicja opiece nad osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami, uwrażliwianie ludzi,

zwłaszcza młodych, na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych oraz pozyskiwanie funduszy do pełnienia opieki hospicyjnej. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei.Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną te kwiaty, zbierane są fundusze dla hospicjów. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę.Inicjatorem kampanii była w 1998r brytyjska organizacja Marie Cancer Care z Edynburga, która na swoje 50-lecie postanowiła wspomóc krakowskie hospicjum. Pomoc ta polegała na przeniesieniu na polski grunt idei zbierania funduszy – akcji "Pola Nadziei" ("Fields of Hope") Od tej pory do akcji przystępuje coraz więcej hospicjów, znajdujących się na terenie kraju i angażuje ona coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych.Uczniowie naszej szkoły, jak każdego roku, aktywnie włączyli się w tą piękną akcję.

pola-nadziei (2) pola-nadziei (4) pola-nadziei (3)

Previous Post
Next Post