Pola Nadziei

pola-nadziei (1)Pola Nadziei to ogólnokrajowa kampania, której koordynatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.   
Celem kampanii jest szerzenie idei hospicyjnej oraz przekazywanie informacji społeczeństwu o niesionej przez hospicja opiece nad osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami, uwrażliwianie ludzi,

zwłaszcza młodych, na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych oraz pozyskiwanie funduszy do pełnienia opieki hospicyjnej. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei.Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną te kwiaty, zbierane są fundusze dla hospicjów. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę.Inicjatorem kampanii była w 1998r brytyjska organizacja Marie Cancer Care z Edynburga, która na swoje 50-lecie postanowiła wspomóc krakowskie hospicjum. Pomoc ta polegała na przeniesieniu na polski grunt idei zbierania funduszy – akcji "Pola Nadziei" ("Fields of Hope") Od tej pory do akcji przystępuje coraz więcej hospicjów, znajdujących się na terenie kraju i angażuje ona coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych.Uczniowie naszej szkoły, jak każdego roku, aktywnie włączyli się w tą piękną akcję.

pola-nadziei (2) pola-nadziei (4) pola-nadziei (3)

Poprzedni wpis
Następny wpis
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status