Zimowisko 2016

zimowisko2016 (6)

Kolejny raz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy zorganizowała zimowisko dla dzieci, które trwało od 15 do 19 lutego br. Wzięło w nim udział 140 uczniów naszej szkoły, nad którymi opiekę sprawowało 10 wychowawców.

Pierwszego dnia dzieci wraz z wychowawcami udały się do kina „Kosmos” na projekcję filmu pt. „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”. Zadbano o to, aby ferie rozpocząć przede wszystkim bezpiecznie, zaproszono więc funkcjonariusza Policji, który wygłosił prelekcję nt. „Bezpieczeństwa w czasie ferii”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty muzealne, których celem było zapoznanie uczestników ze znaczeniem kolorów w kulturze oraz przybliżenie postaci Jana Czesława Kosińskiego – artysty związanego z Dębicą, którego wycinanki niezwykle podobały się dzieciom. Efektem zajęć były samodzielnie wykonane papierowe wycinanki oraz abstrakcyjne portrety z zastosowaniem metody szrafowania, czyli zastępowania koloru umownym graficznym symbolem. Dzieci chętnie brały udział w zespołowych zajęciach sportowych, konkurencjach na zasadzie rywalizacji oraz grach i zabawach ruchowych. Niezwykłą atrakcją okazała się wycieczka do Grodu Słowiańskiego w Stobiernej, gdzie można było przenieść się 1000 lat wstecz i zapoznać się z życiem i zwyczajami dawnych plemion słowiańskich oraz zobaczyć pojedynek rycerzy. Zwieńczeniem całości był pobyt w dębickim Aqua-parku i zajęcia w wodzie pod czujnym okiem wychowawców i ratowników. Poza opisanymi atrakcjami opiekunowie dbali także, aby zapewnić dzieciom pełen komfort i bezpieczeństwo podczas pobytu na zimowisku. Duża frekwencja na wszystkich zajęciach, pozytywne reakcje dzieci i ich rodziców pozwalają wnioskować,iż zaproponowana przez szkołę forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas zimowiska była trafiona i zaspokoiła oczekiwania.

 zimowisko2016 (1) zimowisko2016 (2) zimowisko2016 (3) zimowisko2016 (4) zimowisko2016 (5)

 

 

 

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status