Pasowanie pierwszaków

pasowanie (4)

Piątek, 16 października 2015 r. to pamiętna data dla wszystkich pierwszoklasistów, ich rodziców i wychowawców. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by w piątkowe popołudnie udowodnić, że zasługują na miano uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy im. 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej.

Pięknym śpiewem, recytacją i umiejętnością rozwiązywania zagadek pokazali, że w tym krótkim czasie wiele już się nauczyli i są pełni zapału do zdobywania wiedzy. Występy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni: rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

Składając uroczyste ślubowanie, pierwszoklasiści przyrzekali dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie, szanować i pomagać innym w potrzebie, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

pasowanie (2) pasowanie (1) pasowanie (6) pasowanie (5) pasowanie (3)

Previous Post
Next Post