Fundacja Marcina Gortata w „Jedenastce”

Nasza szkoła została zakwalifikowana do III edycji Szkolnego Skills Challenge "Mierz Wysoko 2015" organizowanego przez Fundację Marcina Gortata wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Turniej odbędzie się w SP 11 w dniu 3 grudnia 2015 godz. 12:00.

Fundacja Marcina Gortata MG13 od samego początku zaangażowana jest w kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u”. Pozytywny obiór akcji skłania do podejmowania kolejnych działań mających na celu zwiększenie uczestnictwa w sporcie.
Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego.
Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.
Projekt skierowany jest do uczniów z klas IV-VI, którzy przystąpią do turnieju sprawnościowego składającego się z kilku elementów (Przewrót wprzód, rzut do bramki do piłki ręcznej, slalom z piłką dokoszykówki, rzut do kosza w wyznaczonej linii, slalom z piłką dopiłki nożnej, strzał do bramki).
Fundacja MG13 przygotowała nagrodę główną dla zwycięzcy całej edycji w finale ogólnopolskim: wyjazd do USA na mecz NBA i spotkanie z Marcinem Gortatem.
W turnieju, który odbędzie się w naszej szkole wystąpi maksymalnie 50 uczniów klas IV-VI wyłonionych w eliminacjach.

STOP-ZW-125x125Oficjalna strona www

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status