Fundacja Marcina Gortata w „Jedenastce”

Nasza szkoła została zakwalifikowana do III edycji Szkolnego Skills Challenge "Mierz Wysoko 2015" organizowanego przez Fundację Marcina Gortata wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Turniej odbędzie się w SP 11 w dniu 3 grudnia 2015 godz. 12:00.

Fundacja Marcina Gortata MG13 od samego początku zaangażowana jest w kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u”. Pozytywny obiór akcji skłania do podejmowania kolejnych działań mających na celu zwiększenie uczestnictwa w sporcie.
Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego.
Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.
Projekt skierowany jest do uczniów z klas IV-VI, którzy przystąpią do turnieju sprawnościowego składającego się z kilku elementów (Przewrót wprzód, rzut do bramki do piłki ręcznej, slalom z piłką dokoszykówki, rzut do kosza w wyznaczonej linii, slalom z piłką dopiłki nożnej, strzał do bramki).
Fundacja MG13 przygotowała nagrodę główną dla zwycięzcy całej edycji w finale ogólnopolskim: wyjazd do USA na mecz NBA i spotkanie z Marcinem Gortatem.
W turnieju, który odbędzie się w naszej szkole wystąpi maksymalnie 50 uczniów klas IV-VI wyłonionych w eliminacjach.

STOP-ZW-125x125Oficjalna strona www

Previous Post
Next Post